PRAWA CZŁOWIEKA W ZARZĄDZANIU POLICJĄ - Aktualności - Policja Zachodniopomorska

Aktualności

PRAWA CZŁOWIEKA W ZARZĄDZANIU POLICJĄ

Wszyscy ludzie rodzą się równi pod względem swojej godności. Maja też prawo do określonych wolności. W przypadku Policji, prawa człowieka wyznaczają, co jest dozwolone a co zabronione, określają obowiązki policjantów jako przedstawicieli państwa w zakresie poszanowania i ochrony jednostek, zabezpieczają podstawowe wartości ludzkie funkcjonariuszy, których prawa człowieka również chronią.

W dniu 27 czerwca 2019 roku w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Szczecinie zrealizowane zostały warsztaty, w trakcie których omówione zostały krajowe i międzynarodowe systemy ochrony praw i wolności człowieka. Uczestnicy, podczas rozwiązywania zadań problemowych, mieli okazję  poznać własne postawy i zachowania oraz  podzielić się  doświadczeniami dotyczącymi dobrych praktyk w zakresie podnoszenia standardów prawidłowej realizacji zadań służbowych, odpowiedzialności wynikających z nadzoru oraz przestrzegania zasad etyki zawodowej w ramach codziennego kierowania jednostką, a także wzmacniania właściwych postaw i zachowań u podwładnych w kontekście ochrony praw człowieka oraz etyki zawodowej. Przedstawiona została  również istotna  rola kadry kierowniczej w zakresie pożądanych reakcji wobec policjanta uczestniczącego w zdarzeniach traumatycznych, a także zasady zarzadzania pokoleniem milenialsów.

W spotkaniu brali udział  Komendanci Miejscy/Powiatowych Policji lub ich Zastępcy z terenu województwa zachodniopomorskiego.

Warsztaty prowadzone były przez pełnomocnika Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie ds. ochrony praw człowieka i psychologa policyjnego.

 

podinsp. Elżbieta Szatanik

 • 1
  1
 • 2
  2
 • 3
  3
 • 4
  4