Kręci mnie bezpieczeństwo - Ekologicznie na dwóch kółkach - Policja Zachodniopomorska

Ekologicznie na dwóch kółkach

Kręci mnie bezpieczeństwo

Ogólnopolska kampania „Kręci mnie bezpieczeństwo” rozpoczęła się 22 kwietnia br.i trwać będzie do 22 września br., czyli obchodzonego na całym świecie Dnia Bez Samochodu. Celem projektu jest poprawa bezpieczeństwa rowerzystów oraz promocja ekologicznej i bezpiecznej jazdy na rowerze.

Inauguracja ogólnopolskiej kampanii pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo” odbyła się  w ramach Rajdu Powstania Styczniowego do Sosny Powstańczej 1863 w Górkach Kampinoskich.                                          

W naszym województwie kampania wystartowała 22 kwietnia br. o godzinie 11:00 razem z uczestnikami Rowerowej Masy Krytycznej w Stargardzie. Przejazd ulicami miasta rozpoczął się na Rynku Staromiejskim, a zakończył na terenie „Bobrowej Polany”, gdzie na uczestników imprezy czekał piknik ekologiczny przygotowany przez Starostwo Powiatowe w Stargardzie przy udziale Proeuropejskiego Centrum Ekologicznego.                                       

W wydarzeniu wzięli udział także policjanci, którzy zachęcali  do ekologicznej i bezpiecznej jazdy na rowerze. Podczas spotkania rowerzyści otrzymali od zachodniopomorskiej drogówki m.in. poradniki rowerowe, elementy odblaskowe oraz dzwonki kampanii „Ekologicznie na dwóch kółkach”. Najmłodsi zaproszeni zostali do wzięcia udziału w konkursach plastycznych i quizach dot. zasad BRD.

mł. asp. Alicja Bierbasz-Krawczyk

           Bezpieczenstwo rowerzystów - 2016 rok

          Poradnik rowerowy

           Program kampanii Ekologicznie na dwóch kółkach

                   Mapa wypadków drogowych z rowerzystami - 2015 i 2016 rok


 

  • ulotka1
    ulotka1
  • ulotka2
    ulotka2