Aktualności Ruchu Drogowego

Weekendowe działania „Prędkość” na drogach miasta i powiatu koszalińskiego

Od piątku do niedzieli policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie prowadzili działania pn. „Prędkość”. Głównym ich celem było zapobieganie najgroźniejszym zdarzeniom drogowym poprzez egzekwowanie od kierujących przestrzegania przepisów ruchu drogowego, szczególnie w zakresie dozwolonej prędkości.

Policjanci zwracają szczególną uwagę na łamanie regulacji dotyczących dozwolonej prędkości, ponieważ jest ona jedną z głównych przyczyn kolizji i wypadków na drogach. Statystyki wyraźnie wskazują, że skutki wielu zdarzeń nie byłyby tak tragiczne, gdyby ich uczestnicy poruszali się zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Podczas weekendu policjanci przeprowadzili działania w ramach akcji „Prędkość”, które miały na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, na terenie miasta i powiatu koszalińskiego. Funkcjonariusze zwracali uwagę przede wszystkim na kierowców przekraczających dozwoloną prędkością, ale również na tych którzy nie stosowali się do obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa lub wyprzedzali w miejscach niedozwolonych.

W ramach prowadzonych działań policjanci nie dopuścili do dalszej jazdy 3 osoby, które zdecydowały się wsiąść za kierownicę pod wpływem alkoholu, a także zatrzymali kierującego, który w terenie zabudowanym, w miejscowości Kretomino prowadząc bmw przekroczył dozwoloną prędkość o ponad 90 km/h.


 

podkom. Monika Kosiec / IK

  • Weekendowe działania „Prędkość”
    Weekendowe działania „Prędkość”
  • Weekendowe działania „Prędkość”
    Weekendowe działania „Prędkość”