Aktualności Ruchu Drogowego

Wspólne działania służb w Goleniowie- niesprawny tir wyeliminowany z ruchu

Policjanci goleniowskiej drogówki wraz z funkcjonariuszami Straży Miejskiej rozpoczęli wspólne patrole, by kontrolować kierowców ciężarówek, którzy łamią przepisy wjeżdżając do centrum miasta, gdzie obowiązuje zakaz jazdy tego rodzaju samochodów. Mundurowi zatrzymali także do kontroli kierowcę tira, który miał zablokowaną przednią oś przyczepy, jedno z kół nie kręciło się, spod felgi leciały iskry, a bak od paliwa nie posiadał korka.

Łamanie przepisów w tym zakresie powoduje narażenie się przez kierującego na sankcje w postaci mandatu karnego, punktów karnych lub sporządzenia wniosku o ukaranie do sądu. Innym z następstw jest powolne niszczenie nawierzchni tych dróg, gdzie ciężarówki nie powinny jeździć, co odbija się na pozostałych uczestnikach ruchu drogowego.

Tylko pierwszego dnia wspólnych działań, ukaranych zostało 3 kierowców tirów, którzy poruszali się ul. Szkolną łamiąc zakaz wjazdu pojazdom o masie powyżej 12 ton. Za wjazd do centrum ukarani zostali 500 zł mandatami. Ukarany został również kierowca samochodu osobowego, który zaparkował pojazd przy galerii Mini Park, w miejscu gdzie obowiązuje zakaz. Takie parkowanie kosztowało go 100zł.

Mundurowi  otrzymali  także sygnał, że spod kół poruszającego się krajową trójką tira, lecą iskry. Funkcjonariusze bezzwłocznie udali się we wskazane miejsce, aby sprawdzić tą informację. Między Przybiernowem a Babigoszczą zatrzymali kierowcę Scani do kontroli. Informacja potwierdziła się. Przyczepa ciężarówki miała zablokowaną przednią oś, jedno z kół nie kręciło się, opona została rozerwana, a w trakcie jazdy spod felgi uszkodzonego koła wydobywały się iskry.

Podczas kontroli okazało się również, że pojazd nie posiadał korka od wlewu paliwa, co w tej sytuacji stwarzało ogromne zagrożenie dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Policjanci ukarali kierowcę – 47-letniego obywatela Turcji, mandatem karnym w wysokości 700 zł, zatrzymali dowód rejestracyjny od ciężarówki i przyczepy oraz zakazali dalszej jazdy.


st.asp. Julita Filipczuk/AG

  • Wspólne działania służb w Goleniowie- niesprawny tir wyeliminowany z ruchu
  • Wspólne działania służb w Goleniowie- niesprawny tir wyeliminowany z ruchu
  • Wspólne działania służb w Goleniowie- niesprawny tir wyeliminowany z ruchu
  • Wspólne działania służb w Goleniowie- niesprawny tir wyeliminowany z ruchu