Aktualności Ruchu Drogowego

Policjanci zatrzymali siedmiu nieodpowiedzialnych kierowców

Koszalińscy policjanci tylko w trakcie dwóch weekendowych dni zatrzymali na drogach miasta i powiatu siedem osób, które wykazały się brakiem wyobraźni kierując pojazdami pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. Rekordzistą był 33-latek, u którego badanie wykazało prawie 2 promile alkoholu w organizmie

W trakcie pierwszego weekendu ferii zimowych policjanci z drogówki zmobilizowali siły, aby zadbać o bezpieczeństwo wszystkich uczestników dróg. Mundurowi prowadzili intensywne kontrole kierowców, wyłączając z ruchu tych, którzy za nic mają obowiązujące przepisy, a tym samym zdrowie, a czasami życie swoje i innych osób.

Policjanci rozpoczynając działania patrolowali główne trasy naszego miasta i powiatu. Zatrzymali aż siedmiu nieodpowiedzialnych kierowców.

Pierwszy z zatrzymanych to 51-latek, który pod wpływem alkoholu jechał daewoo w Bobolicach. Mężczyzna w trakcie kontroli miał poważne problemy z wylegitymowaniem się interweniującemu patrolowi. Policjanci od razu zorientowali się, że kierujący jest nietrzeźwy. 51-latek w chwili wykonywania u niego pomiaru na trzeźwość miał 0,8 promila alkoholu w organizmie.

Kolejnym nieodpowiedzialnym kierowcą był 33-latek, który poruszał się fiatem ulicą Zwycięstwa mając w organizmie prawie 2 promile alkoholu. Mundurowi nie dopuścili również do dalszej jazdy trzech mężczyzn, u których wstępne badanie narkotesterem wskazało, że wcześniej zażywali marihuanę. Dodatkowo 23-latek, który podróżował volkswagenem odpowie za posiadanie nieznacznych ilości narkotyków. Policjanci znaleźli przy nim marihuanę i amfetaminę, którą zabezpieczyli.

Sprawami wszystkich zatrzymanych kierowców zajmie się Sąd. Za kierowanie pojazdem będąc w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środków odurzających grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

podkom. Monika Kosiec