Działania „ Prędkość” w Szczecinie - Aktualności Ruchu Drogowego - Policja Zachodniopomorska

Aktualności Ruchu Drogowego

Działania „ Prędkość” w Szczecinie

Warunki atmosferyczne są rożne a obowiązkiem kierowcy jest dostosowanie prędkości do istniejących na drodze warunków po to aby bezpiecznie dojechać do celu. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Szczecinie nadal zatrzymują kierujących, którzy jednak nie stosują się do ograniczeń prędkości.

Na terenie całego kraju prowadzone były działania policyjne   „ Prędkość”, których  celem  jest nie tylko ujawnianie kierujących, którzy nie stosują się do ograniczeń prędkości , ale przede wszystkim uświadamianie kierowcom jak niezwykle istotne jest , aby przestrzegać przepisów prawa o ruchu drogowym.


W czasie tych działań policjanci nie tylko pełnili służbę na określonych posterunkach pomiaru prędkości, wytypowanych na podstawie analizy stanu bezpieczeństwa w naszym mieście, ale również można było zauważyć ich przemieszczających się w oznakowanych                                     i nieoznakowanych wideo rejestratorach.


Podczas prowadzonych działań „prędkość” policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w Szczecinie nałożyli 162 mandaty karne, ale również ujawnili również kierującego na „podwójnym gazie”. Jeden z kierujących przekroczył prędkość powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym, w związku z tym policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy.


Nadmierna prędkość nie tylko może skończyć się mandatem i zatrzymaniem uprawnień. Hamowanie na śliskiej nawierzchni, przy dużej prędkości, znacznie wydłuża drogę hamowania, a te kilka cennych sekund i metrów, które może nam zabraknąć, decyduje o tym, czy dojdzie do tragedii, czy też  zdołamy jej uniknąć.


Dodatkowo funkcjonariusze szczecińskiej drogówki podczas kontroli przekazywali zapachy samochodowe ze znakiem drogowym „ B-33” – ograniczenie prędkości do 50 km/h, chcąc przypomnieć jak ważne jest dostosowanie prędkości do panujących warunków na drodze.


st. asp. Kucharska Marta/mł.asp. Karolina Rykaczewska/st. sierż. Natalia Misiewicz

  • Działania „ Prędkość” w Szczecinie
  • Działania „ Prędkość” w Szczecinie
  • Działania „ Prędkość” w Szczecinie