"Policyjny" Mikołaj dla kierowców i dzieci - Aktualności Ruchu Drogowego - Policja Zachodniopomorska

Aktualności Ruchu Drogowego

"Policyjny" Mikołaj dla kierowców i dzieci

Policjanci z Referatu Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Wałczu oraz dzielnicowi, wspólnie z władzami miasta zorganizowali działania dla kierowców i najmłodszych mieszkańców. Atrakcją jak co roku był "policyjny" Mikołaj. Kierowcy otrzymali jednorazowe alkotesty i materiały profilaktyczne a dzieci kolorowe kalendarze, gry edukacyjne oraz odblaski.

Spotkanie z Mikołajem rozpoczęło się na Placu Wolności przy Urzędzie Miasta, gdzie najmłodsi z pomocą mundurowych i wozów strażackich ubierali choinkę. Wcześniej „policyjny” Mikołaj razem z funkcjonariuszami i strażakami przeprowadził działania edukacyjno-profilaktyczne dla kierowców. Policjanci z drogówki zwracali uwagę na zakres prawidłowego ustawienia świateł i ryzyko jakie niesie ze sobą bagatelizowanie tej czynności. Mundurowi przypominali o bezpieczeństwie na drodze w okresie przedświątecznym. Apelowali o ostrożność i rozwagę. Uczestnicy ruchu kołowego otrzymywali od funkcjonariuszy jednorazowe alkotesty z podpisem znanego szczecińskiego rysownika Henryka Sawki. Do małych pasażerów trafiły z kolei kolorowe kalendarze na 2018 rok.

Najmłodsi uczestnicy spotkania, którzy odwiedzili punkt z policjantem dzielnicowym, odpowiadali na pytania dotyczące bezpieczeństwa i byli zaopatrywani w odblaskowe kamizelki, gry edukacyjne oraz kalendarze. Po udekorowaniu choinki dzieci wraz ze swoimi opiekunami udały się na plac Wałeckiego Centrum Kultury, gdzie czekał ciepły poczęstunek i występy artystyczne. Przeprowadzone działania, które od lat wpisane są w policyjny kalendarz, przeprowadzone zostały wspólnie z Urzędem Miasta Wałcz, Wałeckim Centrum Kultury i Stowarzyszeniem Rodzin Parafii św. Antoniego w Wałczu.

mł. asp. Beata Budzyń/ K.Sz.

  • "Policyjny" Mikołaj dla kierowców i dzieci
  • "Policyjny" Mikołaj dla kierowców i dzieci
  • "Policyjny" Mikołaj dla kierowców i dzieci
  • "Policyjny" Mikołaj dla kierowców i dzieci