Tryby przyspieszone po zabezpieczeniu imprezy masowej - Aktualności - Policja Zachodniopomorska

Aktualności

Tryby przyspieszone po zabezpieczeniu imprezy masowej

Komendant Komisariatu Szczecin Pogodno wystąpił z wnioskiem do Sądu o rozpatrzenie w trybie przyspieszonym spraw dwóch mężczyzn, którzy podczas sobotniego meczu Pogoń Szczecin - Lech Poznań naruszyli przepisy ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych.

Podejrzewani podczas rozgrywek piłkarskich spożywali alkohol, który wnieśli na trybuny. Sąd uznał ich winnych popełnionych  wykroczeń i wydał  wyroki skazujące.

Do zdarzenia doszło w dniu 25 lutego 2017r. w Szczecinie  na terenie Stadionu Miejskiego przy ul. Karłowicza podczas trwania meczu pomiędzy zespołami Pogoń Szczecin - Lech Poznań.

Pełniący tam służbę funkcjonariusze ze Sztabu Policji KMP w Szczecinie na jednej z trybun zauważyli dwóch mężczyzn, którzy spożywali podczas trwania imprezy masowej przyniesiony przez siebie alkohol.

Obaj podejrzewani zostali zatrzymani przez mundurowych i doprowadzeni do Komisariatu na Pogodnie a następnie przewiezieni do o policyjnego aresztu.

W tym czasie funkcjonariusze z Pogodna zbierali  materiał dowodowy  pozwalający na rozpatrzenie  w trybie przyspieszonym popełnionych przez mężczyzn wykroczeń.

Sąd uznał doprowadzonego na salę rozpraw 27 i 31 - latka  za winnych  zarzucanych im czynów. Wobec obu szczecinian, którzy swoim zachowaniem naruszyli ustawę o bezpieczeństwie imprez masowych wymierzył karę zakazu wstępu na imprezy masowe meczu piłki nożnej z udziałem  Pogoni Szczecin i Reprezentacji Polski rozgrywanych na terenie RP na okres 2 lat oraz ograniczenie wolności w postaci nieodpłatnej kontrolowanej pracy na cele społeczne w wymiarze 20 godzin dla 27 latka i ograniczenie wolności w postaci potrącenia 25% wynagrodzenia za pracę na rzecz Skarbu Państwa.

asp. asp. Irena Kornicz