Seryjny włamywacz zatrzymany na gorącym uczynku - Aktualności - Policja Zachodniopomorska

Aktualności

Seryjny włamywacz zatrzymany na gorącym uczynku

Funkcjonariusze z kołobrzeskiej komendy zatrzymali na gorącym uczynku przestępstwa 23- letniego włamywacza. Policjanci ustalili, że mężczyzna ma na swoim koncie również inne czyny. Podejrzewanemu udowodniono kilkanaście kradzieży z włamaniem, których dokonał na przestrzeni kilku ostatnich miesięcy na terenie powiatu kołobrzeskiego. Za popełnione przestępstwa sprawcy może grozić nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

W  okresie od listopada 2016 roku do lutego 2017 roku policjanci z kołobrzeskiej komendy otrzymywali zgłoszenia o włamaniach do piwnic i altan znajdujących się na terenie powiatu kołobrzeskiego. Sprawca po dostaniu się do tych pomieszczeń kradł przechowywane tam  przedmioty, głównie rowery i rożnego rodzaju elektronarzędzia.

Sprawą zajęli się kryminalni z Kołobrzegu. To oni wytypowali i ustalili, kto może odpowiadać za te przestępstwa.  Funkcjonariusze zatrzymali 23- latka na gorącym uczynku, podczas kolejnego włamania.

Mężczyzna przewieziony został do policyjnego aresztu. Policjanci pracujący nad sprawą  ustalili, że 23- latek przestępczym procederem zajmował się od listopada 2016 roku do lutego 2017r. Funkcjonariusze na podstawie zebranego materiału dowodowego udowodnili mu kilkanaście kradzieży z włamaniem.

Podejrzany usłyszał zarzuty zagrożone karą do 10 lat pozbawienia wolności. O dalszych jego losach wkrótce zadecyduje sąd.


asp. Tomasz Kwaśnik / IK