Aktualności

Funkcjonariusze ze Szczecina i Świnoujścia z profilaktyką u zachodnich sąsiadów

W dniu 28 lipca 2016 roku Policja w Anklam w miejscowości Heringsdorf organizowała festyn z okazji obchodów "Dnia Służb Policyjnych w sezonie letnim". W festynie tym uczestniczyli funkcjonariusze z KWP w Szczecinie, policjanci z Urzędu Kryminalnego Meklemburgii-Pomorza Przedniego.

W ramach wzajemnej współpracy " Sicherheit im Nachbarland - U sąsiada bezpiecznie"  także funkcjonariusze z KMP w Świnoujściu oraz maskotki policyjne Mewa Klara i Gryfuś zostali  zaproszeni do włączenia się  w świętowaniu tych obchodów.

W ramach zorganizowanego w  Heringsdorf   policyjnego festynu funkcjonariusze z zachodniopomorskiego garnizonu wystawili stoisko informacyjne, na którym znajdowały się materiały prewencyjne promujące bezpieczny wypoczynek na morzem. Podczas festynu odbywało się  także znakowanie rowerów.


Podczas obchodów mieszkańcom Heringsdorf  i przebywających tam turystom polscy funkcjonariusze  zaprezentowali sprzęt policyjny, odbył się również pokaz psów służbowych. Przebieg uroczystości uświetnił występ orkiestry policyjnej.

Wspólne przedsięwzięcie policji polskiej i niemieckiej nie tylko wpłynęło na pozytywny wizerunek służb mundurowych, ale zwiększyło poczucie bezpieczeństwa zarówno turystów niemieckich, jak i odwiedzających Heringsdorf obywateli  polskich.

 

mł.asp. Ewelina Brzezińska / IK

 • 1 Funkcjonariusze ze Szczecina i Świnoujścia z profilaktyką u zachodnich sąsiadów
  1
 • 2 Funkcjonariusze ze Szczecina i Świnoujścia z profilaktyką u zachodnich sąsiadów
  2
 • 3 Funkcjonariusze ze Szczecina i Świnoujścia z profilaktyką u zachodnich sąsiadów
  3
 • 4 Funkcjonariusze ze Szczecina i Świnoujścia z profilaktyką u zachodnich sąsiadów
  4
 • 5 Funkcjonariusze ze Szczecina i Świnoujścia z profilaktyką u zachodnich sąsiadów
  5
 • 6 Funkcjonariusze ze Szczecina i Świnoujścia z profilaktyką u zachodnich sąsiadów
  6
 • 7 Funkcjonariusze ze Szczecina i Świnoujścia z profilaktyką u zachodnich sąsiadów
  7