Aktualności

Policjanci po służbie, w pościgu zatrzymali sprawcę włamania

Data publikacji 03.08.2015

Dzięki szybkiej reakcji funkcjonariusza po służbie i pomocy innego przypadkowo napotkanego policjanta w bezpośrednim pościgu zatrzymany został 35 - letni mieszkaniec Szczecina. W trakcie dalszych czynności kryminalni z Komisariatu Policji Szczecin Śródmieście zatrzymali 18 - letnią wspólniczkę podejrzewanego o usiłowanie kradzieży z włamaniem do pojazdu. Oboje zatrzymani usłyszeli zarzut zagrożony karą do 10 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w piątkowy wieczór,  tuż przed godz. 23:00 na terenie Szczecina w dzielnicy Pomorzany. Przypadkowy przechodzień  zauważył młodych ludzi zaglądających do zaparkowanych  przed blokiem pojazdów i poinformował o tym znanego mu  funkcjonariusza, który w tym czasie był po służbie. Mundurowy natychmiast poszedł  we wskazane miejsce i  ku swojemu zaskoczeniu zauważył, iż jego prywatny pojazd jest otwarty a w środku siedzi  młoda dziewczyna. Funkcjonariusz z Miejskiego Sztabu Policji w Szczecinie po przedstawieniu się,  próbował  obezwładnić młodą szczeciniankę. W tym czasie zorientował się , że w pojeździe znajduje się  jeszcze jedna osoba. Mężczyzna widząc, co się dzieje rzucił znalezionym w pojeździe pudełkiem  w głowę policjanta. Wykorzystując ten moment dziewczyna wraz z 35- latkiem zaczęli uciekać z miejsca zdarzenia. Funkcjonariusz natychmiast ruszył za nimi.


Po chwili zatrzymał przejeżdżający samochód prosząc o pomoc w pościgu. Okazało się, że za kierownicą prywatnego pojazdu  siedział policjant z Wydziału Prewencji KMP w Szczecinie. We dwójkę ruszyli za sprawcami włamania. Po chwili zatrzymali 35 - latka. Wezwano patrol policji, który przewiózł podejrzewanego do policyjnego aresztu.


Sprawą zajęli się  kryminalni ze Śródmieścia, którzy na postawie przeprowadzonych czynności wytypowali  wspólniczkę podejrzewanego. Już następnego dnia 18 - letnia podejrzewana została zatrzymana.

Na postawie zebranego przez mundurowych materiału dowodowego zatrzymanym postawiono zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem, zgodnie z kodeksem karnym za popełnione przestępstwo może im grozić do 10 lat pozbawienia wolności.


Mężczyzna dodatkowo usłyszał zarzut naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza, zagrożony karą do 3 lat pozbawienia wolności. Zarówno 18, jak i 35- latek znani są Policji, mężczyzna notowany był za podobne przestępstwa.


Wkrótce o losach podejrzanych zadecyduje sąd.