#zaufanie-partnerstwo-bezpieczeństwo - Aktualności - Policja Zachodniopomorska

Aktualności

#zaufanie-partnerstwo-bezpieczeństwo

Obecna sytuacja związana z pandemią wirusa COVID-19 jest dla nas wszystkich niestandardowa i niezwykle wymagająca. Aby maksymalnie zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom naszego kraju wszystkie służby dokładają wszelkich starań, by zrealizować stojące przed nimi zadania.

Polska Policja oprócz dotychczasowych zadań dbania o bezpieczeństwo, ścigania sprawców przestępstw i wykroczeń, reagowania zgodnie z obowiązującymi przepisami na wszelkie naruszenia prawa, musi realizować nowe zadania. Policjanci nadzorują właściwe zachowanie osób poddanych kwarantannie, a także wspólnie z innymi służbami kontrolują ruch na przejściach granicznych, w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się choroby. Niestety z dnia na dzień liczba osób zakażonych rośnie, niezwykle dynamicznie również wzrasta liczba osób, które obowiązuje kwarantanna.

Naszym wspólnym zadaniem w tej sytuacji jest przede wszystkim zahamowanie liczby zakażeń, a będzie to możliwe tylko wtedy, kiedy każdy z nas z należytą starannością dostosuje się do nowych i równocześnie niełatwych zasad życia codziennego.

#zaufanie-partnerstwo-bezpieczeństwo te trzy słowa w pełni oddają zasady na jakich powinno odbywać się współdziałanie obywateli z Policją oraz innymi służbami.

My też mieszkamy w tym kraju (być może jesteśmy sąsiadami). My też mamy rodziny – małżonków, dzieci, rodziców, rodzeństwo. My też chcemy być bezpieczni.

Jeżeli przez czyjeś nierozważne zachowanie, zatajenie prawdy czy lekkomyślność będziemy musieli się poddać kwarantannie lub zarazimy się wirusem, wyłączy to nas automatycznie z codziennej służby, a lista zadań, które musimy wykonać z dnia na dzień się wydłuża.

Dlatego: wykonuj polecenia służb, nie zatajaj kontaktu z osobami zakażonymi lub tymi, które znajdują się w grupie zwiększonego ryzyka zachorowań, jeżeli wiesz coś, co mogłoby nam pomóc w pracy, przekaż tę wiedzę telefonicznie lub drogą elektroniczną.

A przede wszystkim – jeżeli możesz - #zostań w domu!

My nie możemy, ale zaufaj nam.

Zrobimy wszystko, aby ta trudna sytuacja trwała jak najkrócej.

Zadbamy o bezpieczeństwo, tylko bądźmy w tym partnerami, niech każdy z nas zrobi to co do niego należy, zgodnie z kompetencjami.

W tym trudnym okresie każdy z nas jest Superbohaterem.

Ty też nim możesz zostać, pozostając w domu (oczywiście, jeżeli to możliwe) - więc zrób to najlepiej jak potrafisz.

 

KWP w Szczecinie