40 zarzutów za kradzieże części samochodowych - Aktualności - Policja Zachodniopomorska

Aktualności

40 zarzutów za kradzieże części samochodowych

Policjanci z Kołobrzegu zatrzymali dwóch sprawców, którzy dokonali szeregu kradzieży plastikowych osłon halogenów z samochodów marki Audi. Łączna wartość strat jaką wycenili pokrzywdzeni wyniosła ponad 71 tysięcy złotych. Sprawcy usłyszeli zarzuty i są już pod policyjnym dozorem.

Policjanci z Kołobrzegu prowadzący postępowanie w sprawie kilkudziesięciu kradzieży plastikowych elementów osłon halogenów z pojazdów marki Audi, zatrzymali  30 i 31-latka. Mieszkańcy powiatu koszalińskiego swój przestępczy proceder rozpoczęli w lutym tego roku. Działali na terenie Kołobrzegu, Ustronia Morskiego i Sianożętach. Kradli z zaparkowanych pojazdów plastikowe osłony.

Mundurowi przesłuchali zatrzymanych dokładnie ustalając okoliczności wszystkich popełnionych przez niech przestępstw. Mężczyźni przyznali się do winy. Starszy z podejranych usłyszał 36 zarzutów kradzieży, natomiast jego kompan usłyszał 4 zarzuty. 

Zebrany przez policjantów materiał dowodowy został przekazany do prokuratury. Sprawcy zostali objęci policyjnym dozorem. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

 

asp. Tomasz Kwaśnik