Aktualności

Szkolenie ekologiczne

Data publikacji 21.06.2019

W dniach 17-18 czerwca 2019 r. w ramach projektu „EKOLOGICZNIE W POLICJI – kampania edukacji ekologicznej skierowana do policjantów i pracowników Policji województwa zachodniopomorskiego oraz członków ich rodzin, a także mieszkańców województwa zachodniopomorskiego, mająca na celu podniesienie poziomu wiedzy i świadomości ekologicznej”, dofinansowany ze środków budżetowych WFOŚiGW, odbyło się szkolenie dla funkcjonariuszy i pracowników Policji Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie.

Pierwszy dzień szkolenia stanowił szereg wykładów dotyczących promowania idei ekologii, kształtowania postaw ekologicznych oraz umiejętności ich wykorzystania w życiu codziennym.

Naczelnik Wydziału Komunikacji Społecznej KWP w Szczecinie mł. insp. Grzegorz Sudakow omówił współpracę Policji Zachodniopomorskiej z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie z zakresu edukacji ekologicznej i wspólnie realizowanych projektów, a także udzielił wskazówek dotyczących ekologicznych postaw kierowców.

Na temat poprawy efektywności energetycznej, sposobów zmniejszenia emisji pyłów i innych zanieczyszczeń do atmosfery oraz o programie „Czyste powietrze” opowiedział Pan Tomasz Przerwa z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

Natomiast ideę projektu „Ekologicznie w Policji” przedstawiła podinsp. Katarzyna Kamińska ekspert Wydziału Komunikacji Społecznej KWP w Szczecinie.

Policja Zachodniopomorska z uwagi na bardzo dużą liczbę zatrudnionych osób (ok. 5800) jest w ścisłej czołówce pracodawców naszego województwa, dlatego działania edukacyjne skierowane do zachodniopomorskich policjantów, pracowników Policji oraz członków ich rodzin w zakresie stosowania zasad ekologii, oszczędzania energii, segregacji odpadów w życiu codziennym, zarówno w pracy, w domu, jak i za kierownicą pojazdu, przekładają się na ogromną rzeszę osób świadomych ekologicznie, na świadome wybory i świadomy styl życia.

Drugiego dnia odbyły się zajęcia pod hasłem „Ekologia w praktyce” w Ogrodzie Dendrologicznym w Przelewicach, gdzie uczestnicy mieli możliwość zapoznać się z niezwykle bogatą kolekcją roślin, drzew i krzewów. Była to również okazja do poznania wielu gatunków roślin chronionych, a także tzw. inwazyjnych, których uprawa niekorzystnie wpływa na istniejący ekosystem.

Powrót na górę strony