Uratowali mężczyznę, który zasłabł za kierownicą - Aktualności - Policja Zachodniopomorska

Aktualności

Uratowali mężczyznę, który zasłabł za kierownicą

Policjanci sierż.szt. Stanisław Malepszak i sierż. Roger Ćwieląg uratowali życie kierowcy, który zasłabł w trakcie jazdy.

Wczoraj przed godziną 5 rano dyżurny kołobrzeskiej komendy odebrał zgłoszenie o tym, że samochód miał uderzyć w kilka zaparkowanych pojazdów. Na miejsce jako pierwszy dojechał patrol Ogniwa Patrolowo Interwencyjnego w składzie sierż.szt. Stanisław Malepszak i sierż. Roger Ćwieląg.
Zgłaszający zdarzenie powiedział, że kierowca peugeota prawdopodobnie nie żyje, nie mógł go wyciągnąć z pojazdu. Mundurowi natychmiast podeszli do tego samochodu. Za kierownicą w zniszczonym pojeździe siedział mężczyzna. Nie miał zewnętrznych obrażeń, ale był nieprzytomny. Tętno ani oddech były niewyczuwalne.


Policjanci wezwali pogotowie i natychmiast przystąpili do resuscytacji, którą prowadzili do przyjazdu straży pożarnej oraz karetki . Mundurowi zaznaczyli , że to była walka z czasem, gdyż  utrudnione było wydostanie mężczyzny z pojazdu z którego wydobywał się dym a i sama resuscytacja trwa kilkanaście minut. W finale doprowadziła ona do przywrócenia funkcji życiowych mężczyzny.


Jak ustalili funkcjonariusze kierowca stracił przytomność w trakcie jazdy samochodem, taranując sześć zaparkowanych aut. Na szczęście nikt inny w tym zdarzeniu nie ucierpiał. Po przybyciu karetki pogotowia mężczyznę przekazano ratownikom medycznym, którzy po badaniach stwierdzili przywrócenie czynności życiowych. Mężczyznę przewieziono do szpitala.
Tylko szybka i fachowa pomoc przedmedyczna wykonana przez policjantów, tak naprawdę uratowała życie tego człowieka. Ich profesjonalizm pozwolił na przewrócenie czynności życiowych mężczyzny.


asp.szt. Tomasz Kwaśnik/AG

  • Uratowali mężczyznę, który zasłabł za kierownicą