Sylwestrowa noc w zachodniopomorskim - bezpieczna - Aktualności - Policja Zachodniopomorska

Aktualności

Sylwestrowa noc w zachodniopomorskim - bezpieczna

Sylwester w zachodniopomorskim minął bez poważniejszych wydarzeń kryminalnych. Szczecińscy policjanci zabezpieczali imprezę masową na Jasnych Błoniach. Ponadto policjanci interweniowali przede wszystkim wobec osób, które nie przestrzegały porządku prawnego, a także wobec tych, którzy prowadzili swoje auta będąc pod wpływem alkoholu.

Policjanci oceniają minioną noc jako spokojną i porównywalną do ubiegłorocznego sylwestra. W Szczecinie w czasie plenerowej imprezy sylwestrowej pojawiło się na Jasnych Błoniach wiele osób. Tuż przed pokazem fajerwerków o północy na Jasnych Błoniach i terenach przyległych Nowy Rok przywitało blisko 2500 osób. Jednak zaraz po pokazie większość uczestników powróciła do domów.

Policjanci zabezpieczający imprezę masową, dbali między innymi o to, aby uczestnicy nie wnosili alkoholu, niebezpiecznych przedmiotów oraz środków pirotechnicznych. W działania zabezpieczające miasto na czas nocy sylwestrowej zaangażowani byli funkcjonariusze ze wszystkich pionów, również operacyjnych i dochodzeniowo-śledczych. Wzmocnione są dyżury zdarzeniowe na komisariatach.

Po północy do godz. 10.00 w Nowym Roku policjanci ujawnili ośmiu kierowców „ na podwójnym gazie”. W całym województwie na drogach oraz w miastach policjanci przeprowadzali kontrole drogowe. Sprawdzany był nie tylko stan trzeźwości kierowców ale również przewożony bagaż.

Policjanci apelują o rozwagę rozsądek za kierownicą do osób, które dziś i jutro będą wracać samochodami do domów po noworocznych spotkaniach, tym bardziej, że warunki atmosferyczne na drogach są zmienne. Zadbajmy o to aby każdy uczestnik ruchu drogowego bezpiecznie dotarł do wyznaczonego celu.

ZP KWP /MR