Aktualności

Zareagowała po służbie, być może dzięki temu nie doszło do tragedii

Policjantka z Komendy Powiatowej Policji w Choszcznie, będąc po służbie, zatrzymała nietrzeźwego kierującego. Obywatel Ukrainy prowadził samochód mając w swoim organizmie 2,5 promila alkoholu.

Sierż. Monika Czarnik, która na co dzień pracuje w Wydziale Prewencji Choszczeńskiej Komendy, będąc w czasie wolnym od służby, w trakcie zakupów zauważyła jak nietrzeźwy mężczyzna bezskuteczni próbował kupić alkohol, a następnie wyszedł  ze sklepu.

Policjantka wspólnie z 8-letnim dzieckiem również wyszła ze sklepu i wsiadła do swojego pojazdu. Następnie zobaczyła, że ten sam mężczyzna, wsiada do zaparkowanego na parkingu pojazdu i rozpoczyna jazdę. Kobieta powiedziała dziecku aby czekało na nią w samochodzie, po czym wybiegła do ruszającego pojazdu, zmuszając kierującego do zatrzymania.  Nie pozwoliła odjechać mężczyźnie i powiadomiła oficera dyżurnego Komendy Powiatowej Policji Stargardzie.

Po przyjeździe patrolu mężczyzna został poddany badaniu na zawartość alkoholu. Wykazało ono 2.5 promila alkoholu w organizmie.

Zatrzymany po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut, za który grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na kilka lat.

Pomimo wielu apeli i tragicznych zdarzeń drogowych spowodowanych przez nietrzeźwych kierujących wciąż pojawiają się nieodpowiedzialne osoby wsiadające za kierownicę po alkoholu. Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji, powoduję błędną ocenę odległości i prędkości. Pijany kierowca jest zagrożeniem dla sienie i innych uczestników ruchu drogowego.

Reagujmy gdy widzimy, że za kierownicę wsiada taka osoba, nie pozostawajmy obojętni również wtedy gdy na jezdni zatacza się pieszy lub rowerzysta- poinformujmy o tym policję, możemy zrobić to anonimowo dzwoniąc na numer 997 lub 112.

 

mł. asp. Jakub Pialik