Uratowali życie starszej pani - Aktualności - Policja Zachodniopomorska

Aktualności

Uratowali życie starszej pani

Szybka i sprawna interwencja mundurowych z Komisariatu Szczecin nad Odrą uratowała życie seniorki, która potrzebowała natychmiastowej pomocy lekarskiej. 71- latka jest teraz pod opieką lekarzy.

Sierż. szt. Jarosław Szuba oraz sierż. Adrian Karasiński z Ogniwa Patrolowo-  Interwencyjnego KP Szczecin nad Odrą podczas wczorajszej służby wykazali się profesjonalizmem a przede wszystkim  ogromną empatią.  
W czasie patrolowania ulic w dzielnicy Żelechowa usłyszeli wołanie o pomoc. Przy bloku z którego dochodził głos starszej pani uchylone było okno. Bez chwili zastanowienia  weszli przez te okno do środka mieszkania.  Na podłodze w salonie leżała starsza pani.  Kobieta powiedziała policjantom, że przewróciła się kilka dni temu na podłogę i  od tego czasu nie może wstać.


Seniorka była wychłodzona oraz odwodniona. Funkcjonariusze okryli ją kocem, podali do picia herbatę. Ponadto okazało się, że 71 – latka choruje na cukrzycę. Odnaleźli szybko niezbędne leki , które podali kobiecie. W między czasie oczywiście wezwali Pogotowie Ratunkowe, które po przybyciu zabrało starszą panią do szpitala. Kobieta jest teraz pod opieka lekarzy.


Tylko dzięki szybkiemu i profesjonalnemu działaniu policjantów  nie doszło do tragedii i 71- latka otrzymała na czas niezbędną pomoc.

podkom. Anna Gembala

  • uratowali zycie