Areszty i dozór w sprawie narkotykowej - Aktualności - Policja Zachodniopomorska

Aktualności

Areszty i dozór w sprawie narkotykowej

Zarzuty wprowadzania do obrotu znacznych ilości środków odurzających oraz substancji psychotropowych, ich posiadania oraz rozprowadzania usłyszały dwie osoby zatrzymane przez policjantów do sprawy narkotykowej. Decyzją sądu najbliższe miesiące spędzą w areszcie. Trzecia z zatrzymanych osób usłyszała zarzut posiadania substancji psychotropowych i została objęta policyjnym dozorem To efekt działań policjantów pracujących pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Szczecin-Zachód.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji Szczecin-Nad Odrą, w wyniku  realizowanych czynności dotyczących posiadania znacznych ilości narkotyków oraz ich udzielania,  zatrzymali trzy osoby w wieku od 18 do 23 lat – dwie kobiety oraz mężczyznę. Z ustaleń funkcjonariuszy pracujących nad tą sprawą wynikało, iż środki odurzające rozprowadzane były na terenie Szczecina.


W sumie kryminalni z „czwórki” zabezpieczyli blisko 200 gramów marihuany, 100 tabletek ecstasy (MDMA), niewielkie ilości amfetaminy oraz środki pieniężne w kwocie 2800 zł,  które najprawdopodobniej pochodziły z „narkobiznesu”.


W stosunku do podejrzanych o handel, 18-letniego mężczyzny oraz jego rówieśniczki, sąd  zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres  odpowiednio: trzech oraz dwóch miesięcy. Trzecia z zatrzymanych osób - 23-letnia kobieta została objęta policyjnym dozorem oraz zakazem opuszczania kraju.


Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość, nawet do 10 lat pozbawienia wolności.
Za udzielanie  narkotyków, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej, grozi do 10 lat więzienia, natomiast za wprowadzanie ich do obrotu grozi kara pozbawienia wolności do 8 lat, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość, nawet do 12 lat pozbawienia wolności.


st. asp. Marcin Rusin /AG

 

  • Areszty i dozór w sprawie narkotykowej
  • Areszty i dozór w sprawie narkotykowej