Aktualności

Dzielnicowi z Rewala zatrzymali włamywacza na gorącym uczynku

Dzielnicowi z Rewala zatrzymali na gorącym uczynku sprawcę włamania do jednego z lokali gastronomicznych w Niechorzu. 22-latek trafił do policyjnego aresztu i usłyszał zarzut dokonania kradzieży z włamaniem. Za to przestępstwo grozi mu do 10 lat więzienia.

Policjanci z Gryfic w zostali poinformowani o tym, że na terenie jednego z lokali gastronomicznych w Niechorzu mogło dojść do włamania. Na miejsce zostali skierowani policjanci dzielnicowi z Rewala, którzy akurat w tym samym czasie pełnili służbę w terenie.
Mundurowi niezwłocznie przystąpili do działania, zmienili radiowóz na nieoznakowany, aby nie wzbudzić podejrzeń u potencjalnego sprawcy i nie spłoszyć go. Po przybycie na miejsce funkcjonariusze zauważyli uszkodzoną plandekę tarasu letniego oraz wybitą szybę wystawową lokalu, za którą stał sprawca.

Mężczyzna podjął próbę ucieczki, jednak po krótkim pościgu został zatrzymany. 22-latek trafił do policyjnego aresztu i usłyszał zarzut dokonania kradzieży z włamaniem oraz przyznał się do zarzucanego mu czynu, za to przestępstwo grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Dzięki zaangażowaniu policjantów dzielnicowych 22-latek odpowie za swój czyn.

 

kom. Zbigniew Frąckiewicz/AG

  • Dzielnicowi z Rewala zatrzymali włamywacza na gorącym uczynku