Szczecińska drogówka pomaga wjechać do centrum miasta - Aktualności - Policja Zachodniopomorska

Aktualności

Szczecińska drogówka pomaga wjechać do centrum miasta

Trwa remont jednej z głównych tras wjazdowych do centrum Szczecina. Wprowadzona zmiana organizacji ruchu oraz zawężenia jezdni powodują spore utrudnienia dla kierujących. Policjanci szczecińskiej drogówki przez kilka ostatnich dni nieustannie kierują ruchem, by zminimalizować występujące zatory drogowe i pomóc mieszkańcom sprawnie i bezpiecznie wjechać do centrum miasta.

Od kilku miesięcy trwa remont Trasy Zamkowej. Mieszkańcy Szczecina przyzwyczaili się już do wprowadzanych sukcesywnie zmian w organizacji ruchu na tym odcinku drogi i związanych z tym utrudnień. Problemów z płynnością ruchu nie dało się uniknąć, jest to bowiem jedna z ważniejszych tras wjazdowych do centrum Szczecina.

W ostatnim czasie jezdnię wjazdową do centrum zawężono tylko do jednego pasa ruchu. Pomimo okresu wakacyjnego, spowodowało to spore zatory drogowe. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie, by pomóc kierowcom płynnie wjechać do centrum i zminimalizować występujące utrudnienia przez kilka godzin dziennie, na skrzyżowaniu ulic Wyszyńskiego – Most Długi – Nabrzeże Wieleckie ręcznie kierowali ruchem. Mundurowi nieustannie obserwowali natężenie ruchu na wlotach poszczególnych ulic i udrażniali „zakorkowany” odcinek ulicy Energetyków.

Przypominamy, że zgodnie z zapisami ustawy Prawo o ruchu drogowym „polecenia i sygnały dawane przez osoby kierujące ruchem lub uprawnione do jego kontroli mają pierwszeństwo przed sygnałami świetlnymi i znakami drogowymi”.

 

mł. asp. Karolina Rykaczewska