Wojewódzkie obchody Święta Policji - zapraszamy - Aktualności - Policja Zachodniopomorska

Aktualności

Wojewódzkie obchody Święta Policji - zapraszamy

W tym roku policjanci garnizonu zachodniopomorskiego będą uroczyście obchodzić swoje święto w Stargardzie. Uroczystości te odbędą się w dniu 25 lipca 2018 r. i rozpoczną się o godz. 9:00 uroczystą zbiórką z okazji posadzenia „ Dębu pamięci” dla uhonorowania starszego przodownika Policji Państwowej Juliana Onyszkiewicza. Uroczystość ta odbędzie się na terenie KPP w Stargardzie przy ul. Warszawskiej 29.

O godz. 10.30  odbędzie się natomiast msza w intencji zachodniopomorskiej Policji w Kolegiacie pw. NMP Królowej Świata w Stargardzie przy ul. B. Krzywoustego 12.
W dalszej części obchodów  od godz. 12.00 przewidziany jest uroczysty apel na Rynku Staromiejskim, w czasie którego odbędzie się uroczyste nadanie sztandaru KPP w Stargardzie. Zostaną wręczone  także odznaczenia państwowe, resortowe i awanse na kolejne stopnie policyjne i defilada pododdziałów.

W uroczystości udział weźmie Komendant Główny policji gen.insp. Jarosław Szymczyk oraz posłowie, senatorowie z regionu, oraz przedstawiciele władz samorządowych i administracji województwa zachodniopomorskiego.

W godzinach 10:00 – 15:00 na Rynku staromiejskim w Stargardzie  odbędzie się festyn rodzinny dla mieszkańców Stargardu i gości odwiedzających nasze miasto. Podczas festynu wystawiony będzie sprzęt policyjny i stoiska profilaktyczne.
Podczas festynu będą prezentowane będą konie i psy służbowe, będzie wystawiony symulator dachowania, symulator jazdy samochodem i jazdy jednośladem. Uczestnicy festynu będą mogli zobaczyć pokaz robota pirotechnicznego „ Inspektora” oraz zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z  maskotkami zachodniopomorskiej Policji.
Ponadto odbędzie się pokaz udzielania pierwszej pomocy i znakowanie rowerów. Zainteresowanym pracą w Policji przedstawione zostaną zasady rekrutacji.
Podczas festynu wręczane będą również odblaskowe elementy.
Na dzieci i młodzież czekają gry i zabawy, zapowiada się dzień pełen atrakcji.

Serdecznie zapraszamy na festyn mieszkańców i turystów.


Zespół prasowy KWP w Szczecinie