Adaptacja zawodowa policjantów - Aktualności - Policja Zachodniopomorska

Aktualności

Adaptacja zawodowa policjantów

Policyjni adepci z województwa wielkopolskiego i zachodniopomorskiego rozpoczynają służbę na terenie 10 powiatów naszego regionu. Funkcjonariusze, którzy niedawno ukończyli szkolenie podstawowe zdobywać będą doświadczenie zawodowe pod okiem policjantów z Oddziału Prewencji Policji w Szczecinie.

Adaptacja zawodowa policjantów trwać będzie do 23 sierpnia br. Weźmie w niej udział 89 mundurowych, którzy niedawno rozpoczęli służbę w Policji. Adepci z województwa wielkopolskiego i zachodniopomorskiego pełnić będą służbę na terenie 10 powiatów naszego regionu.

Patrole adaptacji zawodowej już od jutra, tj. 4 lipca br. spotkać będzie można m.in. w Szczecinie, Koszalinie, Białogardzie, Myśliborzu i Stargardzie.

W związku z tym, że adaptacja zawodowa odbywa się w trakcie wakacji, dodatkowe patrole dbać będą także o bezpieczeństwo na zachodniopomorskim wybrzeżu.

Młodzi służbą policjanci pojawią się m.in. na ulicach Świnoujścia, Międzyzdrojów, Dziwnowa, Kołobrzegu, Ustronia Morskiego, Mielna, Jarosławca i Darłowa.

Przez cały okres adaptacji będą ich wspierać doświadczeni funkcjonariusze z Oddziału Prewencji Policji w Szczecinie, którzy każdego roku w sezonie letnim pełnią służbę w zachodniopomorskich kurortach.

W sumie o bezpieczeństwo w pasie nadmorskim w okresie wakacyjnym dbać będzie ponad 100 mundurowych OPP w Szczecinie.

 

asp. A. Bierbasz - Krawczyk