„Ciężarówka z promilami". - Aktualności - Policja Zachodniopomorska

Aktualności

„Ciężarówka z promilami".

Policjanci z wałeckiej drogówki zatrzymali 42 -letniego kierowcę, który prowadził pojazd ciężarowy z naczepą mając blisko 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Kierowca jechał za granice naszego państwa, pijąc po drodze alkohol. Sędzia Sądu Rejonowego w Wałczu orzekł zakaz prowadzenia pojazdów na okres 3 lat i karę grzywny.

Do zatrzymania 42 -letniego kierowcy doszło na krajowej „dziesiątce”, około godziny 19.30 w miejscowości Kalinówka gmina Mirosławiec.

Policjanci otrzymali informację telefoniczną o tym, że drogą K10 porusza się najprawdopodobniej pijany kierowca.

Jak ustalili funkcjonariusze 42 -latek zakupił po drodze alkohol, a W międzyczasie pozbył się z pojazdu opróżnionych puszek po piwie. Chwilę po zrobieniu zakupów został zatrzymany przez policjantów drogówki jednostki Policji w Wałczu.

Po badaniu stanu trzeźwości okazało się, że prowadzący ciężarówkę jest pijany. Miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie.

Podróż 42- latka zakończyła się w Policyjnej Izbie Zatrzymań.

Kierowca jechał z województwa mazowieckiego poza granice naszego państwa.

Wczoraj Sąd w Wałczu orzekł wobec kierowcy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych na okres 3 lat oraz karę grzywny wysokości 7,5 tysiąca złotych, z czego kwota 5 tysięcy przeznaczona zostanie na pomoc postpenitencjarną, świadcząc pomoc socjalną więźniom przebywającym w

zakładzie karnym i tym wychodzącym na wolność, a także na tworzenie i realizowanie różnego typu programów, które mają na celu pomóc skazanym ponownie zaistnieć w społeczeństwie.

 

mł. asp. Beata Budzyń / IK