Dowódca na medal

Data publikacji 27.06.2018

Mł. insp. Adam Szeliński Zastępca Dowódcy Oddziału Prewencji Policji w Szczecinie zajął III miejsce w kategorii wiekowej M 40 – 49 w I Mistrzostwach Polski Policji w Triathlonie na dystansie 1/2 Ironmana, które odbyły się w ramach zawodów Susz Triathlon 2018.

Mistrzostwa Polski Policji w Triathlonie na dystansie 1/2 Ironmana odbyły się w ramach zawodów Susz Triathlon 2018. Była to pierwsza edycja zawodów triathlonowych na takim dystansie, kierowana specjalnie do policjantów, pracowników Policji jak również emerytowanych policjantów i pracowników Policji. Mistrzostwa swoim honorowym patronatem objął Komendant Główny Policji.

Celem zawodów było propagowanie zdrowego trybu życia, integracja środowiska policyjnego poprzez sportową rywalizację, jak również popularyzacja triathlonu jako trójboju wytrzymałościowego.

W zmaganiach na dystansie – 1900 m pływania, 90 km jazdy rowerem i 21,1 km biegu udział wzięło 524 zawodników. Po zaciętej rywalizacji, którą ukończyło 415 zawodników wyłoniono zwycięzców.

Dla zawodników mistrzostwa były sporym wyzwaniem, ponieważ ścigali się w strugach deszczu i dość niskiej temperaturze.

Najlepszym wśród policjantów okazał się reprezentant Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy asp. szt. Marek Kowalczyk z OPP w Bydgoszczy. Drugie miejsce wywalczył st. sierż. Adrian Stempniak z Komendy Wojewódzkiej w Poznaniu. Trzecie miejsce na podium o Puchar Komendanta Głównego Policji zajął natomiast asp. Dawid Stwora z Wydziału Prewencji bielskiej komendy.

Mł. insp. Adam Szeliński wywalczył III miejsce w kategorii wiekowej M40 – 49. Zastępca Dowódcy Oddziału Prewencji Policji w Szczecinie to doświadczony biegacz i triathlonista, zdobywca Korony Maratonów Polskich oraz Korony Półmaratonów Polskich. Teraz swoją bogatą biegową i triathlonową kolekcję wzbogacił o puchar z I Mistrzostw Polski Policji w triathlonie na dystansie 1/2 Ironmana.

Gratulujemy i życzymy dalszych sportowych sukcesów!!!