Zatrzymani sprawcy rozboju - Aktualności - Policja Zachodniopomorska

Aktualności

Zatrzymani sprawcy rozboju

Szczecińscy policjanci zatrzymali sprawców rozboju. Wszyscy to młodzi ludzie, byli pod wpływem alkoholu. Za dokonane przestępstwo grozi im do 12 lat pozbawienia wolności.

Do rozboju doszło w Szczecinie w okolicach dworca PKP. Dwóch sprawców napadło na 51-letniego mężczyznę. Mężczyźni po obezwładnieniu ukradli portfel z pieniędzmi i dokumentami.
Pokrzywdzony, czekając na pociąg, pił alkohol z jednym ze sprawców i kobietą, których poznał na dworcu. Gdy pokrzywdzony poprosił nowych znajomych o zakup kolejnego alkoholu, okazało się, że zniknęli z jego pieniędzmi.


Postanowił ich poszukać. Niedaleko dworca pokrzywdzony zauważył te osoby i poprosił o zwrot pieniędzy. Wówczas mężczyzna, z którym pił alkohol, wraz z innym mężczyzną obezwładnili go. Sprawcy ukradli mu portfel z pieniędzmi i dokumentami.
O tym  zdarzeniu mężczyzna szybko poinformował Policję i dzięki temu po krótkim pościgu funkcjonariusze zatrzymali sprawców. Okazali się nimi dwaj mężczyźni  w wieku 26 i 30 lat, obaj byli pod wpływem alkoholu. Zostali zatrzymani do wytrzeźwienia i wyjaśnienia sprawy.
26 i 30- latek nie przyznali się do popełnienia tego czynu. Obaj byli wcześniej karami za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu oraz mieniu.


Prokurator po zapoznaniu się z aktami postępowania wystąpił z wnioskiem o zastosowanie wobec sprawców rozboju najsurowszego środka zapobiegawczego. Sąd uwzględnił ten wniosek i wydał postanowienie o trzy miesięcznym areszcie.
Zatrzymani sprawcy odpowiedzą za dokonanie rozboju, grozi im do 12 lat pozbawienia wolności.

 

podkom. Anna Gembala