Aktualności

Policjant po służbie zatrzymał kierującego będącego pod wpływem narkotyków

Policjant z Sekcji ds. Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców KWP w Szczecinie , będąc po służbie, zatrzymał kierującego, który był pod wpływem narkotyków. 40- latek miał też przy sobie amfetaminę. Zachowanie kierowcy Toyoty zwróciło uwagę czujnego funkcjonariusza, który natychmiast podjął interwencję.

Funkcjonariusz w czasie wolnym od służby, robiąc zakupy w jednym ze szczecińskich marketów zauważył dziwnie zachowującego się mężczyznę, który na przemian był agresywny a po chwili stawał się spokojny, wypowiadał nielogiczne sformułowania w rozmowie z osobami z którymi przebywał. Mężczyzna po chwili wsiadł do  swojego pojazdu - taksówki.


Ta sytuacja zaniepokoiła policjanta i wzbudziła podejrzenie, że kierujący może znajdować się pod wpływem alkoholu lub podobnie działającego środka. Policjant natychmiast poinformował radiooperatora 997, cały czas jadąc za kierującym taksówką.
Po chwili na Pomorzany przyjechał patrol Policji, który zatrzymał kierującego do kontroli drogowej.


 Podejrzenie funkcjonariusza okazało się słuszne.  40 – letni mieszkaniec Szczecina był pod wpływem środków odurzających.  Policjanci znaleźli przy mężczyźnie amfetaminę. Kierujący został zatrzymany.  Usłyszał dwa zarzuty dotyczące kierowania pojazdem pod wpływem środków odurzających  i posiadania takich zabronionych substancji.
Oczywiście taksówkarz stracił także prawo jazdy. Za te przestępstwa może mu teraz grozić do 3 lat pozbawienia wolności.

 

podkom. Anna Gembala