Dzielnicowi zatrzymali 21- latka z narkotykami - Aktualności - Policja Zachodniopomorska

Aktualności

Dzielnicowi zatrzymali 21- latka z narkotykami

Dzielnicowi jako policjanci „pierwszego kontaktu” cieszą się dużym zaufaniem wśród mieszkańców. To właśnie ich jako pierwszych obywatele informują o zagrożeniach. Na podstawie wcześniej uzyskanej informacji policjanci Rewiru Dzielnicowych pyrzyckiej komendy zatrzymali 21- latka, który posiadał narkotyki. Mężczyźnie za posiadanie zabronionych substancji psychoaktywnych grozi kara do 3 lat więzienia.

Dzielnicowi będąc blisko mieszkańców w myśl programu „Dzielnicowy bliżej nas” reagują na zgłaszane przez obywateli niepokojące sprawy, nurtujące ich problemy oraz zagrożenia.
Kilka dni temu pyrzyccy dzielnicowi na podstawie otrzymanej informacji zatrzymali 21 – letniego mieszkańca powiatu pyrzyckiego, który posiadał narkotyki.
Mężczyzna  podczas legitymowania na wezwanie policjantów wydał środki odurzające jakie miał w posiadaniu.  Wyciągnął papierowe zawiniątka i woreczek strunowy z zawartością białego proszku oraz woreczek z suszem roślinnym. Policjanci wykonali również czynności przeszukania pomieszczeń zajmowanych przez młodego mężczyznę nie ujawniając więcej substancji zabronionych.
21 – latek został zatrzymany. Po zbadaniu substancji w jednostce Policji okazało się, że biały proszek to amfetamina oraz susz roślinny niewiadomego pochodzenia. Młody mieszkaniec powiatu  pyrzyckiego usłyszał już zarzut posiadania narkotyków, do którego się przyznał.
Za posiadanie środków odurzających zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii grozi mu  kara pozbawienia wolności do lat 3.
Sytuacje kiedy mieszkańcy darzą zaufaniem dzielnicowych napawa zadowoleniem. Dzięki takiej współpracy każdy może mieć wpływ na poprawę bezpieczeństwa w swoim miejscu zamieszkania.

sierż. szt. Marcelina Pałaszewska/AG

 

  • narkotyki
    1.1