"SpoKREWnieni służbą" w OPP w Szczecinie - Aktualności - Policja Zachodniopomorska

Aktualności

"SpoKREWnieni służbą" w OPP w Szczecinie

W ramach ogólnopolskiej akcji "spoKREWnieni służbą" funkcjonariusze oraz pracownicy cywilni z Oddziału Prewencji Policji w Szczecinie, Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie oraz Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie honorowo oddali blisko 22 litry krwi.

Organizatorem wydarzenia był Oddział Prewencji Policji w Szczecinie. Szczecińscy policjanci oraz pracownicy cywilni oddali krew w mobilnym punkcie poboru krwi Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Szczecinie. Udział w akcji wzięło 48 osób, dzięki czemu zebrano blisko 22 litry pełnej krwi.

Krew to najcenniejszy, ale nie jedyny dar, jaki przekazali uczestnicy akcji w OPP Szczecin. Część czekolad oraz słodyczy otrzymanych za oddanie krwi, dawcy przekazali Zachodniopomorskiemu Oddziałowi Okręgowego Polskiego Czerwonego Krzyża – oranizatorowi Śniadania Wielkanocnego dla osób samotnych, ubogich i bezdomnych.

Ogólnopolska akcja „spoKREWnieni służbą” odbywa się pod patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Ministra Obrony Narodowej i trwać będzie do końca marca. Akcja ma charakter otwarty i każdy może wziąć w niej udział.


 

asp. A. Bierbasz - Krawczyk