Pyrzyccy policjanci "SpoKREWnieni służbą" - Aktualności - Policja Zachodniopomorska

Aktualności

Pyrzyccy policjanci "SpoKREWnieni służbą"

W ramach ogólnopolskiej zbiórki krwi pn.„SpoKREWnieni służbą” policjanci i pracownicy służby cywilnej z pyrzyckiej komendy honorowo oddali krew dla potrzebujących.

Akcja honorowego krwiodawstwa, którą objął patronatem Minister Spraw Wewnętrznych  i Administracji "spoKREWnieni służbą" została zainicjowana 1 marca kiedy obchodziliśmy   Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Pyrzyccy policjanci przyłączyli się do akcji i oddali krew w Barlinku, gdzie na Rynku Głównym stacjonował krwiobus Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Szczecinie.


Pomimo ogromnego postępu medycyny  i biotechnologii z nią związanych tak naprawdę nic nie jest w stanie zastąpić krążącej w naszych żyłach krwi. Zapotrzebowanie na ten bezcenny lek z roku na rok rośnie. Mundurowi pamiętając że często jest jedynym środkiem ratującym zdrowie i życie dzielili się tym bezcennym darem.


Przez cały marzec na terenie województwa organizowane są akcje zbiórki krwi, w których mogą wziąć udział policjanci, pracownicy Policji oraz ich rodziny i znajomi i oddać krew powołując się na hasło „spoKREWnieni służbą”.

 

sierż. szt.  Marcelina Pałaszewska/AG

  • Pyrzyccy policjanci "SpoKREWnieni służbą"
  • Pyrzyccy policjanci "SpoKREWnieni służbą"
  • Pyrzyccy policjanci "SpoKREWnieni służbą"
  • Pyrzyccy policjanci "SpoKREWnieni służbą"