Aresztowany za uszkodzenie zaparkowanych aut - Aktualności - Policja Zachodniopomorska

Aktualności

Aresztowany za uszkodzenie zaparkowanych aut

Szczecińscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który nożem uszkodził opony w samochodach. Sprawca został aresztowany na dwa miesiące.

Około południa mundurowi z ogniwa patrolowo – interwencyjnego z Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie podjęli interwencję na szczecińskim Bukowie. Z informacji przekazanej oficerowi dyżurnemu wynikało, że mężczyzna miał przebijać opony zaparkowanych w pojazdach.

Na miejscu policjanci zatrzymali wskazanego jako sprawcę 43-latka bez stałego miejsca zamieszkania. Funkcjonariusze znaleźli przy nim nóż sprężynowy. Badanie trzeźwości wykazało, że miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Sprawa została przekazana do Komisariatu Policji Szczecin Nad Odrą, gdzie funkcjonariusze z wydziału dochodzeniowo - śledczegio ustalili ilość uszkodzonych pojazdów. Po udokumentowaniu uszkodzeń w pojazdach, przesłuchaniach z osób pokrzywdzonych przez zatrzymanego i świadków zdarzenia, policjanci przedstawili 43-latkowi zarzut uszkodzenia opon w czterech pojazdach. Pokrzywdzeni oszacowali straty na kwotę ponad 3 tys. zł. Podejrzany przyznał się w do zarzucanych mu czynów, zasłaniał się jednak niepamięcią spowodowaną spożytym alkoholem.

Sprawa trafiła do prokuratury a następnie do sądu. Ostatecznie zapadła decyzja o aresztowaniu zatrzymanego na czas dwóch miesięcy.

 

podkom. Mirosława Rudzińska