Ostrzeżeń nigdy za wiele – nie daj się oszukać! - Aktualności - Policja Zachodniopomorska

Aktualności

Ostrzeżeń nigdy za wiele – nie daj się oszukać!

Zachodniopomorscy policjanci nie ustają w ostrzeganiu seniorów przed oszustami, którzy chcą wyłudzić od nich oszczędności metodą na "policjanta". Jak pokazuje rzeczywistość, nie można ustawać w zwracaniu uwagi najstarszej części społeczeństwa na ten przestępczy proceder

Tylko w ciągu minionej doby na terenie Szczecina oszuści podający się za funkcjonariuszy policji, próbowali nakłonić cztery starsze osoby do przekazania gotówki. Jak zapewniali w trakcie rozmowy telefonicznej, taki rodzaj "pomocy" miał przyczynić się zatrzymania nieuczciwych pracowników banku, którzy z pomocą hakerów okradają konta klientów placówek bankowych. Seniorzy przeczuwając, że mają do czynienia z oszustami, kończyli rozmowę i niezwłocznie informowali o tym fakcie prawdziwych policjantów. Działania prowadzone przez zachodniopomorską policję oraz media po raz kolejny uchroniły seniorów przed przykrymi konsekwencjami działań oszustów. Pamiętajmy: tylko ciągłe przypominanie o zagrożeniach ze strony oszustów, pozwala na zmniejszenie ilości przestępstw związanych z wyłudzeniami oszczędności.
Przypominamy: prawdziwi policjanci nigdy nie proszą o przekazywanie jakichkolwiek pieniędzy. Seniorze nie daj się oszukać!

Konrad Szelest
Zespół Prasowy KWP w Szczecinie