Aktualności

Za jazdę tirem w stanie nietrzeźwości odpowiedział w trybie przyspieszonym

Policjanci Komisariatu Policji w Lipianach zatrzymali 63 - letniego mężczyznę, który w stanie nietrzeźwości kierował tirem. Kierujący podczas kontroli drogowej miał prawie promil alkoholu w organizmie. W trybie przyspieszonym stanął przed sądem.

Policjanci z Komisariatu Policji w Lipianach w miejscowości Mostkowo zatrzymali do kontroli drogowej samochód ciężarowy, jak się okazało badanie urządzeniem kontrolnym pokazało, że 63 – letni mężczyzna znajduje się pod wpływem alkoholu. Kierującego zatrzymano i przewieziono do jednostki policji gdzie został przebadany alkomatem na zawartość alkoholu, badanie dało wynik blisko promil alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie, po wytrzeźwieniu został przesłuchany. Kierujący przyznał, że spożywał alkohol wieczorem dnia poprzedniego, a następnego dnia jadąc popijał piwo, bo chciało mu się pić. Mężczyźnie przedstawiono zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości i odpowiedział w trybie przyspieszonym.

Wobec mieszkańca powiatu stargardzkiego w związku z popełnieniem przestępstwem skierowany został akt oskarżenia wraz z wnioskiem o wymierzenie kary grzywny w wysokości 2 tys. złotych, zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych na okres 3 lata, a także zapłacenia świadczenia pieniężnego na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości 5 tys. złotych oraz poniesienie kosztów sądowych.

Pamiętajmy, że wsiadając po alkoholu za kierownice stwarzamy zagrożenie dla siebie, ale także dla innych użytkowników ruchu drogowego i jak widać jazda na „podwójnym gazie” nie popłaca.


 

sierż. szt. Marcelina Pałaszewska