Wzniecił pożar – sąd zastosował areszt - Aktualności - Policja Zachodniopomorska

Aktualności

Wzniecił pożar – sąd zastosował areszt

W sądzie znajdzie finał sprawa nieodpowiedzialnego mieszkańca szczecińskiego Niebuszewa, który naraził na niebezpieczeństwo wiele osób. Mężczyzna, który w miniony piątek prawdopodobnie wzniecił pożar w swoim mieszkaniu, usłyszał już zarzuty w tej sprawie. Decyzją sądu kolejne trzy miesiące spędzi za kratkami.

W miniony piątek w godzinach wieczornych dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie otrzymał informację o pożarze w jednym z mieszkań w dzielnicy Niebuszewo. W wyniku tego zdarzenia spłonęło mieszkanie oraz część klatki schodowej kilkupiętrowego budynku. Policjanci prowadzący czynności w tej sprawie ustalili, że prawdopodobnym sprawcą zaprószenia ognia mógł być mieszkaniec spalonej posesji. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów.

Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił na postawienie zarzutów 42-letniemu szczecinianinowi. Swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem mężczyzna sprowadził zdarzenie, które zagrażało życiu lub zdrowiu wielu osób albo mieniu o wielkich rozmiarach. Za to przestępstwo Kodeks Karny przewiduje karę pozbawienia wolności od roku do lat 10.

We wtorek Sąd Rejonowy Szczecin Centrum, na wniosek Prokuratora Rejonowego, zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Trwają czynności, które pozwolą na szczegółowe wyjaśnienie wszystkich okoliczności tego zdarzenia oraz ustalenie wszystkich pokrzywdzonych w tej sprawie.  

mł. asp. Karolina Rykaczewska