Bezpiecznie nad wodą - Aktualności - Policja Zachodniopomorska

Aktualności

Bezpiecznie nad wodą

W miniony weekend policjanci Referatu Wodnego Wydziału Prewencji KMP w Szczecinie po raz kolejny kontrolowali szlaki wodne, kąpieliska oraz rozmawiali o bezpieczeństwie z wypoczywającymi nad wodą. W ramach kampanii "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą" zorganizowanej pod patronatem Mariusza Błaszczaka - Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji mundurowi informowali o podstawowych zasadach bezpieczeństwa oraz przypominali jak reagować w sytuacjach zagrożenia.

Piękna, słoneczna pogoda sprawiła, że w miniony weekend szczecinianie chętnie odwiedzali nabrzeża i kąpieliska, a na wodzie nie zabrakło pasjonatów sportów wodnych. Policjanci z Referatu Wodnego, by uchronić osoby przebywające nad wodą przed niebezpieczeństwem dzielili się swoim doświadczeniem i wiedzą. Informowali o tym jak mądrze wypoczywać nad wodą, wskazywali jakie najczęściej popełniamy błędy i przypominali jak zareagować w sytuacji zagrożenia.

Policjanci wraz z ratownikami Szczecińskiego WOPR oraz funkcjonariuszami Straży Granicznej kontrolowali również szlaki wodne, sprawdzali jednostki pływające pod kątem trzeźwości sterników i wyposażenia na łodziach.

W trakcie działań najmłodszym przekazano dziecięce apteczki, które zostały zakupione w ramach przedsięwzięcia profilaktycznego "Wpłyń na wyobraźnię swoją i innych" realizowaną przez Wydział Prewencji KWP w Szczecinie, we współpracy z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.


nadkom. Marcin Kłosiński /KR   

 • 1 Bezpiecznie nad wodą
  1
 • 2 Bezpiecznie nad wodą
  2
 • 3 Bezpiecznie nad wodą
  3
 • 4 Bezpiecznie nad wodą
  4