Zabezpieczamy festiwal w Kołobrzegu - Aktualności - Policja Zachodniopomorska

Aktualności

Zabezpieczamy festiwal w Kołobrzegu

Kołobrzescy policjanci wspólnie z innymi służbami zabezpieczają imprezę masową w Podczelu. Na płycie lotniska odbywa się festiwal muzyki elektronicznej „NAGLE NAD MORZEM”. Z tego powodu nie tylko na ulicach Kołobrzegu jest więcej patroli.

Działania w ramach akcji policyjnej skupiają się nie tylko na zapewnieniu bezpieczeństwa osób przebywających na terenie Kołobrzegu w czasie trwania imprezy. Podejmowanych jest także szereg czynności, np. tych mają zapewnić bezpieczeństwo na drogach dojazdowych do Kołobrzegu.

W związku z akcją „NAGLE NAD MORZEM” w pierwszych dniach zabezpieczenia zatrzymano 18 osób. 17 z nich posiadało przy sobie środki odurzające, głównie była to amfetamina, marihuana i ekstazy. Wobec tych osób wszczęte zostały postępowania przygotowawcze i odpowiedzą one za złamanie przepisów z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, za co grozi do trzech lat pozbawienia wolnościowi.

Policjanci zabezpieczają również drogi nie tylko na terenie Kołobrzegu ale i drogi dojazdowe. W razie konieczności kierują ruchem, aby jak najszybciej rozładować zatory i informują kierowców o ewentualnych objazdach. Do tej pory w wyniku przeprowadzonych kontroli ujawniono jednego nietrzeźwego kierującego.


 

asp. Tomasz Kwaśnik/MR