Trwa policyjna operacja „SUNRISE 2017” - Aktualności - Policja Zachodniopomorska

Aktualności

Trwa policyjna operacja „SUNRISE 2017”

Od piątku ulice Kołobrzegu patrolują wzmożone siły funkcjonariuszy Policji oraz innych służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo i porządek publiczny. Trwa festiwal muzyki elektronicznej „SUNRISE FESTIVAL 2017”, a wraz z nim operacja policyjna. W trakcie pierwszej doby wzmożonych działań zatrzymano 24 osoby.

 Działania w ramach operacji policyjnej „SUNRISE 2017” skupiają się nie tylko na zapewnieniu bezpieczeństwa osób przebywających na terenie Kołobrzegu w czasie trwania imprezy, podejmowanych jest także szereg działań, które mają zapewnić bezpieczeństwo na drogach dojazdowych do Kołobrzegu położonych na terenie całego województwa zachodniopomorskiego.

W związku z operacją „SUNRISE 2017” w pierwszym dniu zabezpieczenia zatrzymano 24 osoby. 19 z nich posiadało przy sobie środki odurzające, głównie była to amfetamina, marihuana i ekstazy. W trakcie działań na terenie Kołobrzegu oraz na drogach dojazdowych policjanci ujawnili 18 kierujących prowadzących pojazd pod wpływem działania alkoholu lub środków działających podobnie.

Policjanci za wykroczenia w ruchu drogowym oraz wykroczenia porządkowe nałożyli 300 mandatów karnych, zatrzymali 42 dowody rejestracyjne oraz 11 praw jazdy.

mł. asp. Karolina Rykaczewska