Działania szczecińskich wodniaków - Aktualności - Policja Zachodniopomorska

Aktualności

Działania szczecińskich wodniaków

W ramach kampanii "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą" policjanci Referatu Wodnego WP KMP w Szczecinie przeprowadzili w miniony weekend wzmożone działania prewencyjne. Funkcjonariusze wspólnie z ratownikami Szczecińskiego WOPR kontrolowali szlaki wodne, jednostki pływające pod kątem wyposażenia na łodziach oraz trzeźwości sterników.

Szczegółowej kontroli poddano zarówno kąpieliska miejskie jak i tzw. "dzikie" kąpieliska, bez zabezpieczenia ratowniczego, gdzie niestety wypoczywa wciąż wielu mieszkańców naszego miasta.

W czasie kontroli trzeźwości, zarówno w sobotę, jak i w niedzielę ujawniono dwie osoby nietrzeźwe na łodziach wiosłowych. W myśl art. 35 ustawy z dnia 18 sierpnia 2011 r. o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych, mężczyźni otrzymali mandaty oraz zostali odholowani do brzegu aby nie stwarzali zagrożenia.

Nie zabrakło również działań profilaktycznych. Uświadamiano młodzież i dorosłych, że nie tylko duże akweny mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia i życia ludzkiego. Zagrożenie mogą stanowić również oczka wodne w przydomowych ogródkach, czy też niewielkie osiedlowe stawy, gdzie nasze pociechy pozostawione bez opieki, mogą ulec wypadkom utonięcia.

Policjanci zwracali uwagę także na osoby wypożyczające sprzęt pływający, w szczególności na stan trzeźwości osób korzystających z tego sprzętu.
    

nadkom. Marcin Kłosiński /KR

 • 1 Działania szczecińskich wodniaków
  1
 • 2 Działania szczecińskich wodniaków
  2
 • 3 Działania szczecińskich wodniaków
  3
 • 4 Działania szczecińskich wodniaków
  4
 • 5 Działania szczecińskich wodniaków
  5
 • 6 Działania szczecińskich wodniaków
  6