Nietrzeźwy kierowca skazany w trybie przyśpieszonym - Aktualności - Policja Zachodniopomorska

Aktualności

Nietrzeźwy kierowca skazany w trybie przyśpieszonym

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie zatrzymali 57-latka, który prowadził toyotę mając 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna odpowiedział wczoraj przed Sądem w trybie przyspieszonym. Jest to dowód na to, że nie ma pobłażania dla pijanych kierowców.

Policjanci z koszalińskiej drogówki w trakcie działań kontrolno- pomiarowych zatrzymali samochód, którym kierował 57-letni obywatel Ukrainy. Mundurowi od razu wyczuli od mężczyzny silną woń alkoholu. Przeprowadzone badanie wykazało 2 promile alkoholu w jego organizmie. Sprawca został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Po wytrzeźwieniu mężczyzna usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Zgromadzony materiał dowodowy wraz z wnioskiem  o rozpoznanie sprawy w trybie przyspieszonym trafił do Sądu.

Wczoraj Sąd Rejonowy w Koszalinie wydał wyrok wymierzając 57-latkowi karę 1 roku pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania na okres 3 lat oraz zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych na okres 4 lat. Wobec mężczyzny orzeczona została również kara grzywny w wysokości 5 000 złotych.


sierż. Beata Gałka  / IK