Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą - Aktualności - Policja Zachodniopomorska

Aktualności

Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą

Policjanci z koszalińskiej komendy spotkali się z dziećmi uczęszczającymi do Szkoły Podstawowej w Konikowie. W związku z tym, że za kilka dni uczniowie zakończą rok szkolny i rozpoczną upragnione wakacje, tematem poruszonym przez mundurowych było szeroko rozumiane bezpieczeństwo.

Każdego roku przed sezonem letnim koszalińscy policjanci spotykają się z młodzieżą, by rozmawiać o tym jak spędzić bezpiecznie wolny czas w trakcie  wakacji. Tym razem mundurowi udali się do Szkoły Podstawowej w Konikowie.

Policjanci przekazali kilka cennych uwag dotyczących bezpieczeństwa nad wodą. Podkreślali wielokrotnie, że należy korzystać z kąpieli w miejscu do tego przeznaczonym, które jest odpowiednio oznakowane i gdzie nad bezpieczeństwem czuwa ratownik.

Funkcjonariusze poruszyli również inne ważne kwestie związane z bezpieczeństwem najmłodszych. Dyskutowali, jak należy zachowywać się podczas wycieczek czy spacerów po lesie. Rozmawiali o bezpieczeństwie podczas jazdy rowerem i przypomnieli podstawowe zasady panujące na przejściu dla pieszych.

Na zakończenie spotkania uczniowie otrzymali poradniki rowerzysty oraz naklejki tematyczne.
    

sierż. Beata Gałka / IK

 • 1 Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą
  1
 • 2 Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą
  2
 • 3 Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą
  3
 • 4 Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą
  4